اطلاعات عمومی

اولین اقدامات در زمان خرابی خودرو

مقدمه

برای آن که بدانیم در شرایط بحرانی و در هنگام خرابی خودرو چه کار باید بکنیم؟ نیاز است تا با استفاده از راهکارهایی که در ادامه آورده می شود به بهبود شرایط بپردازیم و تلاش کنیم تا با دور از شدن عوامل بروز خطر سعی در درست کردن خودرو خود بکنیم .

حفظ آرامش و خونسردی

اولین موضوعی که هنگام خرابی خودرویتان باید به آن توجه کنید و یک گام اساسی برای سایر اقدامات بعدی  است، آن است که آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید تا بتوانید درست تصمیم بگیرید و راه مناسب را برای بهبود شرایط انتخاب کنید.

 

آگاهی دیگران از خطر

پس از حفظ خونسردی و هنگامی که به خود مسلط شدید لازم است سایر خودرو ها را آگاه کنید  که دچار مشکل شده اید و از خطرات احتمالی بعدی جلوگیری کنید. به این منظور لازم است که چراغ های خطر خود را روشن کنید تا دیگران متوجه این موضوع شوند که ماشین شما دچار مشکل شده است و جوانب احتیاط را رعایت کنند.

 

از جاده خارج شوید

پس از آنکه چراغ های خطر خودرو خود را روشن کردید با کاهش سرعت می بایست جاده را ترک کنید و خودرو خود را به مکانی امن منتقل کنید. پس از بروز مشکل سعی کنید تا حد امکان باعث سد معبر در جاده نشوید و خودرو خود را به شانه سمت راست جاده هدایت کنید.

 

اطمینان از توقف کامل خودرو

پس از آنکه خودرو خود را از جاده خارج کردید باید به گونه ای توقف کنید که تایر های شما خارج از جاده قرار بگیرند و با استفاده ترمز دستی خودرو خود را به طور کامل در سرجای خود متوقف کنید. در صورتی که محل توقف شما دارای شیب بود می توانید با استفاده از اجسام سخت مانند تکه سنگ در جلوی لاستیک خود از حرکت خودرو جلوگیری کنید.

 

محل را ترک نکنید

پس از آنکه خودرو خود را در نقطه ای ایمن پارک کردید و مطمعن شدید که خطری شما را تهدید نمی کند، از خودرو خود پیاده شوید اما  محل را ترک نکنید. با بالا دادن کاپوت ماشین خود به دیگران اطلاع دهید که ماشین شما خراب شده است و نیاز به کمک دارید در اینصورت ممکن است فردی که تخصص کافی را دارد متوجه مشکل شما شده و به کمک شما بیاید.

 

مثلث خطر خود را قرار دهید

مثلث خطر از جمله وسایلی است که باید در خودرو خود همیشه به همراه داشته باشید ویژه در هنگام سفرهای برون شهری و هنگامی که می خواهید در جاده سفر کنید. هنگامی که خودرو شما دچار مشکل شد و آن را در جای مناسب پارک کردید مثلث خطر را در فاصله ی 150 متری از ماشین خود و به صورتی در کنار جاده قرار دهید که قابل دید باشد و به سایر رانندگان اعلام کند که ماشین شما دچار مشکل شده است و باید احتیاط کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *